UÇAKLI MİNİ GAP TURU
UÇAKLI MİNİ GAP TURU
: Antakya- G.Antep- Adıyaman-Ş.Urfa-Mardin-Diyarbakır
: Antakya- G.Antep- Adıyaman-Ş.Urfa-Mardin-Diyarbakır
Konaklama : 4* ve 5* otel /yarım pansiyon
Tur Süresi : 4 Gece 5 Gün
Hareket Tarihleri : 26 Ekim [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar
Ulaşım Şekli : TÜRK HAVA YOLLARI İLE
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

UÇAKLI GAP TURU

Antakya- G.Antep- Adıyaman

Ş.Urfa-Mardin-Diyarbakır 

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

 

26 Ekim 2019 / 4 Gece -5 Gün

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL-ANTAKYA-GAZİANTEP

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde saat 05:30’da buluşma. Saat 06:45 uçağımız ile Antakya’ya hareket. Antakya Havaalanında bizi bekleyen transfer aracımız ile buluşuyoruz eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri'nin kıyısında kurulan Antakya turumuza başlıyoruz. Antakya'da ki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye den çıkartılan mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Tahtacılar Çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı da serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında İlk Hıristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz. Sonrasında Antakya sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde  gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi-ni görüp Tarihi Antakya Evlerini gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesine gidiyoruz (Kilise tadilatta olduğundan anlatımlarımızı dışarıda gerçekleştireceğiz). Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek, Kilise gezimiz sonrasında Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon'un Aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Zeugma Mozaik müzesini ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımları eşliğinde dünyanın en büyük mozaik koleksiyonunu görme şansı buluyoruz. Sonrasında şehir merkezine geçerek, Gaziantep Kalesini panoramik olarak görüyor ve Tahmis Kahvesi, Elmacı Pazarı, arastalar ve kastelleri Antep’in tarihi çarşısına geçiyoruz. Bu bölgedeki gezilerimizi takiben Otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Konaklama ve akşam yemeğimiz Gaziantep otelimizde

Kahvaltı: İsteğe bağlı ekstra
Öğlen yemeği: Antakya Harbiye’de Boğaziçi Restoran’da serbest. Menü fiyatları geçerlidir.
Akşam yemeği: Gaziantep otelimizde ücrete dahil 


2. Gün: GAZİANTEP – ADIYAMAN - NEMRUT

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Gaziantep’ ten ayrılarak Birecik’e geçiyoruz. İlk nesli tükenme tehlikesi bulunan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı Kelaynak üretim merkezini geziyor ve Fırat nehrini fotoğraflıyoruz. Sonrasında Güneydoğunun gizli cenneti olarak anılan ve Birecik barajının yapımı sonrasında önemli bir bölümü sular altında kalmış bulunan Halfeti yerleşimini görüyor ve tekne turumuza başlıyoruz. Halfeti tekne turumuz esnasında Rum Kaleyi, ve Savaşan köyünü görerek tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra gövde büyüklüğü ve su tutma kapasitesi bakımından Avrupa ve Türkiye’nin en büyük barajı olan Atatürk barajını seyir terasından görüyor ve baraj yapımı esnasında hayatını kaybedenler için yapılan anıtı ziyaret ettikten sonra Adıyaman kent merkezinde bulunan otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından öğle yemeğimizi alıyor ve Nemrut Dağı Milli Parkı gezimiz için minibüslere binerek yola koyuluyoruz. İl olarak Karakuş Tümülüsünü geziyor ve rehberimizden Kommagene Krallığı ile ilgili bilgileri alıyoruz. Sonrasında sütunlu Roma dönemi köprülerinin dünyadaki en eski örneği olan, Septimus Severius köprüsünü ( Cendere Köprüsü )görüyoruz. Bir sonraki durak noktamız 2100m yükseklikte bulunan Nemrut dağı tümülüsü oluyor. I.Antiochos Theos’a ait olan Tümülüs etrafında Doğu ve Batı teraslarını rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyor ve devasa heykeller ile süslenmiş bu muhteşem zirvede gün batımını görerek otelimize dönüyoruz. 

Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
Öğlen yemeği: Adıyaman’da serbest menü olarak alıyoruz ( ekstra )
Akşam yemeği: Adıyaman otelimizde ücrete dahil 


3. Gün: ŞANLIURFA – HARRAN –ŞANLIURFA

Otelde alacağımız erken sabah kahvaltısının ardından, Adıyaman’dan ayrılıyoruz ve Medeniyetin beşiği kabul edilen Göbeklitepe’ye ulaşıyor ve insan eli yapılmış en eski anıtları yerinde görüyoruz. Rehberimizin anlatımlarından sonra Şanlıurfa merkeze geçiyor ve Balıklıgöl gezimizde İbrahim peygamberin doğduğuna inanılan mağara ve ateşe atıldığı yer olarak kabul edilen noktaları görüyoruz. Sonrasında öğle yemeği için Şanlıurfa merkezinde serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği sonrası dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında otelimize geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek olan Sıra Gecesi organizasyonuna katılıyoruz. (Sıra gecesi katılım ücreti 80 tl’dir. Menü :  Çiğ Köfte, Tatlı, Çay, Meyva)

Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
Öğlen yemeği: Şanlıurfa’da serbest menü olarak alıyoruz ( ekstra )
Akşam yemeği: Şanlıurfa otelimizde ücrete dahil 


4. Gün: MARDİN - MİDYAT

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Şanlıurfa çarşısında alışveriş için mola veriyoruz. Daha sonra Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Mezopotamya’nın kalbi kent müze şehir Mardin’e varış ve Mardin’de gezimize başlıyoruz. Eski bir Ermeni Konağı olan Eski PTT Binasını ve Şehidiye Camiini görerek, Tarihi Çarşılar, sokaklar arasında kemerli geçişleri sağlayan Abbaraların içerisinde yürüyerek, şu anda restorasyonda olan 11.yy da yapıldığını tahmin edilen Ermeni bir usta tarafından yapılan minaresi ile meşhur Ulu Camii görüyoruz. Buradan Şeyh Çabuk Camii Müsaitlik durumuna göre, Süryani cemaatinin Dünyadaki en önemli merkezlerinden biri Dayrülzaferan Manastırını geziyoruz. Ardından 15.yy Akkoyunlu Hükümdarı Sultan Kasım tarafından yaptırılan Kasımıye Medresesi'ni gezdikten sonra, Tur Abidin bölgesinin kalbi Midyat’a geçiyoruz. Sıla dizisinin çekildiği Midyat Devlet Konukevini ziyaret ediyoruz. Gümüşçüler çarşısında serbest zamanın ardından Midyat otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve geceleme otelimizde.

Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
Öğlen yemeği: Mardin’de serbest menü olarak alıyoruz ( ekstra )
Akşam yemeği: Otelimizde veya yerel restoranda set menü şeklinde alınacaktır. Ücrete dahil 


5. Gün: HASANKEYF – DİYARBAKIR – İSTANBUL

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısını takiben antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Bey Türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. Serbest zaman sonrasında Batman üzerinden Diyarbakır’a doğru hareket ediyoruz. Diyarbakır’a varışımızın ardından ilk durağımız İslam’ın 5.Haremi şerifi olan Diyarbakır Ulu Cami. 500 yıllık Dört ayaklı minare ile gezimize kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ardından Çin Seddinden sonra dünyanın en uzun surları olan Diyarbakır surlarını gezip burada Diyarbakır’ın eşsiz manzarasını fotoğrafladıktan sonra Diyarbakır'ın Osmanlılar tarafından alınmasından sonra Sokollu Mehmet Paşa'nın oğlu Vezirzade Hasan Paşa tarafından yaptırılmış ve uzun yıllar önemli bir tüccar hanı olarak kullanılmış olan Hasan Paşa Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Daha sonra Mimarisi ve iç yapısı ile Diyarbakır'da mutlaka gezilmesi gereken yerlerden biri olan Kervansarayı ziyaret ediyoruz. Yapımına 1521 yılında başlanmış ve 1527 yılında bitirilmiştir. Han 72 oda, 17 dükkan ve 800 deve alabilecek kapasitede bir ahırdan oluşuyor. Bugün restore edilerek otel haline getirilmiştir. Daha sonra öğle yemeğini almak üzere yerel bir restorana gidiyoruz. Öğle yemeğimizden sonra 3. Yüzyıldan kalma Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Rehberimizin anlatımlarından sonra Dicle nehrinin iki yakasını birbirine bağlayan Mervaniler devrinde Diyarbakır hükümdarı Nizamüddevle Nasr tarafından 1065 tarihinde yaptırılan 10 Gözlü Köprüyü ziyaret ediyoruz. Günümüzde halen kullanılan köprü üzerinde fotoğraf molası verdikten sonra, Diyarbakır sokaklarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Rehberimizin tavsiye edeceği yöresel ürünlerden dilediğimizi aldıktan sonra 20:20 İstanbul uçuşumuza başlamak üzere Diyarbakır Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. İstanbul’a varışımızın ardında bir başka Elegance Tur organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
Öğlen yemeği: Diyarbakır’da serbest menü olarak alıyoruz ( ekstra )
Akşam yemeği: Dönüş günü akşam yemeğimizi, THY ikramı olarak alıyoruz. 


FİYATLAR

4* ve 5* Oteller

2 ve 3 Kişilik

Oda / Kişi başı

Tek Kişilik

Oda

3 – 12 Yaş

Çocuk

0 – 2 Yaş

Çocuk

26 Ekim 2019

2059 TL

2379 TL

1789 TL

150 TLFİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

1. GÜN : *Kahvaltı: İsteğe bağlı ekstra
* Öğlen yemeği: Antakya Harbiye’de Boğaziçi Restoran’da serbest. Menü fiyatları geçerlidir.
* Akşam yemeği: Gaziantep otelimizde ücrete dahil 

2. GÜN : * Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
* Öğlen yemeği: Adıyaman’da serbest menü olarak alıyoruz ( ekstra )
* Akşam yemeği: Adıyaman otelimizde ücrete dahil 

3. GÜN  : * Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
* Öğlen yemeği: Şanlıurfa’da serbest menü olarak alıyoruz ( ekstra )
* Akşam yemeği: Şanlıurfa otelimizde ücrete dahil 

4. GÜN  : * Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
* Öğlen yemeği: Mardin’de serbest menü olarak alıyoruz ( ekstra )
* Akşam yemeği: Otelimizde veya yerel restoranda set menü şeklinde alınacaktır. Ücrete dahil 

5. GÜN  : * Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
* Öğlen yemeği: Diyarbakır’da serbest menü olarak alıyoruz ( ekstra )
* Akşam yemeği: Dönüş günü akşam yemeğimizi, THY ikramı olarak alıyoruz. 

  

Tüm Hareket Tarihleri

26 Ekim
UÇAKLI GAP TURU

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı