UÇAKLI GAP TURU
UÇAKLI GAP TURU
: UÇAKLI GAP TURU
: Antakya - G.Antep- Adıyaman-Diyarbakır – Mardin - Ş.Urfa
Konaklama : 4*& 5* otelde Kahvaltı dahil ve 3 Akşam Yemeği
Tur Süresi : 4 Gece -5 Gün
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar
Ulaşım Şekli : Türk Hava Yolları
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

UÇAKLI GAP TURU  

Antakya - G.Antep- Adıyaman -Diyarbakır -Mardin -Ş.Urfa

 TÜRK HAVA YOLLARI  /  19 KASIM 2019

İSTANBUL  Hareketli

Yarım  pansiyon

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL-ANTAKYA-GAZİANTEP

İstanbul Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde saat 05.45’te buluşma. Saat 07.00 uçağımız ile Antakya’ya hareket. Antakya Havaalanında bizi bekleyen transfer aracımız ile buluşuyoruz eski adı Orontes Nehri olan Suriye Dağlarından doğup Saman Dağında denize boşalan Asi Nehri'nin kıyısında kurulan Antakya turumuza başlıyoruz. Antakya'da ki ilk durağımız dünyanın en büyük üçüncü mozaik müzesi olan Antakya Mozaik Müzesi olacak. Burada antik dönemdeki ismi Dafne günümüzdeki ismi Harbiye den çıkartılan mozaikleri görüyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlar ardından Tahtacılar Çarşısı olarak da bilinen Uzun Çarşı da serbest zaman veriyoruz. Daha sonrasında İlk Hıristiyan şehitlerinden olan Habib-i Neccar Camii gezisini yapıyoruz. Sonrasında Antakya sokaklarında yürüyerek kısa bir Antakya turu yapıyoruz. Müsait olduğu takdirde  gezebileceğimiz Türk-Katolik Kilisesi-ni görüp Tarihi Antakya Evlerini gördükten sonra dünyanın ilk kilisesi olarak kabul edilen St. Pierre Kilisesine gidiyoruz (Kilise tadilatta olduğundan anlatımlarımızı dışarıda gerçekleştireceğiz). Kilise önündeki Antakya Manzarası sizleri büyüleyecek, Kilise gezimiz sonrasında Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon'un Aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri aldıktan sonra Gaziantep’e doğru yola çıkıyoruz. Şehir merkezine geçerek, Gaziantep Kalesini panoramik olarak görüyor ve Tahmis Kahvesi, Elmacı Pazarı, arastalar ve kastelleri Antep’in tarihi çarşısına geçiyoruz. Bu bölgedeki gezilerimizi takiben Otelimize geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz Gaziantep otelimizde

Kahvaltı: İsteğe bağlı ekstra
Öğlen yemeği: Antakya serbest menü olarak alıyoruz – ekstra

Akşam yemeği: Gaziantep otelimizde ücrete dahil 2. Gün: GAZİANTEP – ADIYAMAN - NEMRUT

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından, Gaziantep’ ten ayrılarak Birecik’e geçiyoruz. İlk nesli tükenme tehlikesi bulunan Kelaynak kuşlarının koruma altına alındığı Kelaynak üretim merkezini geziyor ve Fırat nehrini fotoğraflıyoruz. Sonrasında Güneydoğunun gizli cenneti olarak anılan ve Birecik barajının yapımı sonrasında önemli bir bölümü sular altında kalmış bulunan Halfeti yerleşimini görüyor ve tekne turumuza başlıyoruz. Halfeti tekne turumuz esnasında Rum Kaleyi, ve Savaşan köyünü görerek tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Halfeti’den ayrıldıktan sonra gövde büyüklüğü ve su tutma kapasitesi bakımından Avrupa ve Türkiye’nin en büyük barajı olan Atatürk barajını seyir terasından görüyor ve baraj yapımı esnasında hayatını kaybedenler için yapılan anıtı ziyaret ettikten sonra Adıyaman kent merkezinde bulunan otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından öğle yemeğimizi alıyor ve Nemrut Dağı Milli Parkı gezimiz için minibüslere binerek yola koyuluyoruz. (Nemrut turu özel minibüslerle ulaşım ekstra 60 TL olarak dileyen misafirlerimiz katılabilir). İlk olarak Karakuş Tümülüsünü geziyor ve rehberimizden Kommagene Krallığı ile ilgili bilgileri alıyoruz. Sonrasında sütunlu Roma dönemi köprülerinin dünyadaki en eski örneği olan, Septimus Severius köprüsünü ( Cendere Köprüsü )görüyoruz. Bir sonraki durak noktamız 2100m yükseklikte bulunan Nemrut dağı tümülüsü oluyor. I.Antiochos Theos’a ait olan Tümülüs etrafında Doğu ve Batı teraslarını rehberimizin anlatımları eşliğinde dolaşıyor ve devasa heykeller ile süslenmiş bu muhteşem zirvede gün batımını görerek otelimize dönüyoruz. 

Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
Öğlen yemeği: Adıyaman’da serbest menü olarak alıyoruz - ekstra
Akşam yemeği: Adıyaman otelimizde ücrete dahil 

 

 


3. Gün: DİYARBAKIR –BATMAN - HASANKEYF –MİDYAT - MARDİN

Sabah kahvaltı sonrası dünyanın 6. Büyük barajı olan ve Türkiye’nin en büyük barajı Atatürk barajına ulaşıyoruz. Seyir terasında yapılan anlatımlar ardından Siverek üzerinden ve Diyarbakır üzerinden Batman’a geçiyoruz. Alacağımız öğle yemeğimizin ardından antik çağın ilk yerleşim alanlarından biri olan Hasankeyf’e varıyoruz. Dicle Nehri üzerine kurulacak olan Ilısu Barajı nedeniyle sular altında kalacak olan şehirde Yeni Saray, Mescit, Gözetleme Kulesi, Büyük Saray, Zekât Kuyusu, Ulu Cami, Mağaralar gezimizi Kale bölümü kapalı olduğundan panoramik olarak görüp El Rızk Caminin kalan tek parçası eşsiz minaresini fotoğraflıyoruz. 1116 yılında Artuklu Hükümdarı Fahrettin Karaaslan tarafından yaptırılan Tarihi Köprüyü görüp, Kör Zeynel Bey Türbesini de fotoğrafladıktan sonra gezimizi tamamlıyoruz. Yapılan anlatımlar çekilen fotoğrafları takiben verilen serbest zamanda Yolgeçen Hanında Dibek Kahvesini içmeyi ihmal etmeyin. Sonrasında bu güzel yerden ayrılarak Midyat'a ulaşıyoruz. İlk durağımız ise birçok dizinin çekim alanı olan Midyat konukevi olacak. Sivil mimarinin en güzel örneğini göreceğimiz bu konak ardından Telkâriciler çarşısında alışveriş için verilen serbest zamanı takiben Mardin’deki otelimize ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde.

Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
Öğlen yemeği: Batman’da serbest menü olarak alıyoruz - ekstra
Akşam yemeği: Mardin’de otelimizde ücrete dahil 

 

 


4. Gün: MARDİN – HARRAN - ŞANLIURFA

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası Mardin turumuza başlıyoruz. Dinlerin ve dillerin buluştuğu, Süryani'sinden, Arabına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin'de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Daha sonra Ulu Camii'ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin'in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak geçen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp Şanlıurfa’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeği sonrası dünyanın ilk üniversitesinin bulunduğu Harran'a geliyoruz. Dünya'da sadece 3 bölgede bulunan Konik Kubbeli Evleriyle koruma altına alınmış olan Harran'da; Ulu Cami Kalıntıları, Höyük, Şehir Surları, Kale, Geleneksel Harran Evlerini görüp bir tanesine misafir oluyoruz. Sonrasında otelimize geçiyoruz ve dillere destan Sıra Gecesine katılmak için hazırlık yapıyoruz. Ekstra olarak düzenlenecek olan Sıra Gecesi organizasyonuna katılıyoruz.  Eğlence sonrası konaklama otelimizde

Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
Öğlen yemeği: Mardin ya da Şanlıurfa’da serbest menü olarak alıyoruz - ekstra
Akşam yemeği: Şanlıurfa’da yemekli sıra gecesi – ekstra


5. Gün: ŞANLIURFA - İSTANBUL

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Medeniyetin beşiği kabul edilen Göbeklitepe’ye ulaşıyor ve insan eli yapılmış en eski anıtları yerinde görüyoruz. Rehberimizin anlatımlarından sonra Şanlıurfa merkeze geçiyor ve Balıklıgöl gezimizde İbrahim peygamberin doğduğuna inanılan mağara ve ateşe atıldığı yer olarak kabul edilen noktaları görüyoruz. Sonrasında öğle yemeği için Şanlıurfa merkezinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası İstanbul’a dönüş yolculuğu için Şanlıurfa Havalimanına gidiyoruz. Saat 20.00’da hareket ile İstanbul Havalimanı’na dönüyoruz. Başka Elegance Tur organizasyonlarında görüşmek üzere sizlere veda ediyoruz.

Kahvaltı: Otelde Açık Büfe
Öğlen yemeği: Şanlıurfa’da menü olarak alıyoruz, liste fiyatı geçerlidir.
Akşam yemeği: Bu akşam dönüş uçağında THY’nın ikramı olarak alıyoruz.

 

 


FİYATLARFİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* 4 Gece Otel Konaklaması

* Açık Büfe 4 Sabah Kahvaltısı

* Açık Büfe veya Set menü 3 Akşam Yemeği

*Şanlıurfa’da Oda Kahvaltı Konaklama

* Lüks Araçlar ile Ulaşım.

* Saw-Hatay / Şanlıurfa-IST Gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

* Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri

* Otopark ve Otoban Ücretleri

* Elegance Tur Otobüsü İçerisindeki İkramlar

* Profesyonel Rehberlik Hizmetleri

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

*Kişisel Harcamalar

*Tüm Öğle Yemekleri

*Tüm Yemeklerde Alınan Ekstra İçecekler

*Nemrut Dağı Shutle Ücreti (60 TL)

*İlk Gün İsteğe Bağlı Sabah Kahvaltısı

*Müze Kartı ve Müze Giriş Ücretleri

*Halfeti Tekne Turu Ücreti (25 TL)

*Şanlıurfa’da Sıra Gecesi

*Milli Park Giriş Ücretleri

 

Tüm Hareket Tarihleri
İstanbul Hareketli

YarIM pansiyon

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı