KARS TURU
KARS TURU
: KARS TURU
: Çıldır Gölü - Ani Harabeleri -Sarıkamış
Konaklama : otel Kahvaltısı
Tur Süresi : 4 Gün - 2 Gece
Hareket Tarihleri : 26 Aralık [devamı...]
Hareket Noktaları : Ankara
Ulaşım Şekli : Doğu Ekspresi Tren
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

KARS TURU

Çıldır Gölü - Ani Harabeleri -Sarıkamış

 

Doğu Ekspresi İle Gidiş– Uçak Dönüş & Uçak ile Gidiş– Dönüş

TUR PROGRAM

1. Gün: ANKARA -KARS

Doğu Ekspresi turumuza katılan misafirlerimizin ---akşam saat 17.00’de Ankara Tren Garı’nda  hazır bulunmaları  Saat 17:55 itibariyle unutulmaz Tren yolculuğumuz başlıyor.


2. Gün: TRENDE SEYİR

24 Saatlik muhteşem manzaralarla dolu tren yolculuğumuz sonunda Kars’a 18:30’da varış ve otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde (Kars-ı Şirin Hotel )

Uçak ile giden misafirlerimiz  ---- Saat 14:30 Atatürk havalimanında  hazır bulunmaları ve 15.50 uçuşu ile Kars’a hareket ediyoruz. Saat 17:50 kars’ a varış ve otelimize transfer. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde (Kars-ı Şirin Hotel )


3. Gün: ÇILDIR GÖLÜ-ANİ HARABELERİ – KARS

Erken kahvaltıdan sonra rehberimizle buluşma ve sonra Ermenistan sınırında bulunan Ani Harabeleri'ni ziyaret etmek için hareket ediyoruz. Burada; Gagik Kilisesi, Havariler Kilisesi, Aziz Krikor Şapeli, Aziz Prktich (Halashar) Kilisesi, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Tigran Honents (Resimli) Kilisesi ve sınırın en ucunda bulunan Bakireler (Rahibeler) Manastırı, Pers Uygarlığı’na ait bir Zerdüşt Ateşgedesi ve bir Gürcü Kilisesi göreceğiz. Ani Kenti, Selçuklular Dönemi’nde de iskân edildiği için; Selçuklu Sarayı ve Kalesi, hamamları ve Türklerin Anadolu’da yaptıkları ilk Cami olan Ebu-l Menucehr Cami’ni de rehberimizin anlatımlarıyla gezeceğiz.

Daha sonra Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü üzerinde kızak yapmak, kar motoru kullanmak isteyenler için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra öğle yemeği için göl kenarında ki restaurantta bizler için hazırlanmış masalara geçiyoruz. Menü de eşsiz lezzeti ile Sarı Sazan Balığı var (Ekstra )

Çıldır Gölü’nde verdiğimiz molamızın ardından Koçköyü’ne gidiyoruz. Koçköyü’nde vereceğimiz serbest zaman sonrası Kars şehir merkezine dönüyoruz. Akşam canlı müzikli Kars Gecesi için hazırlık yapıyoruz. Canlı müzikli yöresel Kars Mutfağını ( Kaz eti & Piti Yemeği) tattıktan sonra otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde. ( Kars-Şirin Hotel)


4. Gün: KARS - İSTANBUL

Kahvaltı sonrası Kars şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Kars’ta; Kars Kalesi, Karahanoğlu Köprüsü, On iki Havari Kilisesi, Ebu-l Hasan Harakâni Türbesi, Topçuoğlu Hamamı, Muradiye Hamamı, Defterdarlık, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Konağı, Konservatuar ziyaret edilecektir. Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi (Fethiye Cami)'ni geziyoruz

 

şehir turu bitiminde Boğatepe Köyü’ne gidiyoruz. Peynir yapım tesislerini yerinde gezip, peynirin serüveni hakkında bilgi alıyoruz. Kars kaşarı ve bal alışverişi yapmak için zaman veriyoruz.

 

Daha sonra Sarıkamış’a doğru yol alıyoruz. Yol üzerinde Katherina av köşkünü ve soğuktan donan Osmanlı askerleri anıtı ziyaret ediyoruz. Buradan Sarıkamış kayak merkezine gitmek için araçlarımıza biniyoruz. Kayak merkezinde telesiyejlerle zirveye çıkacağız. Katılmak istemeyen misafirlerimiz Sarıkamış dağı eteklerindeki otel lobisinde bekleyebilir. Havalimanına transfer ve İstanbul için dönüş yolculuğuna başlıyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından bir başka Elegance Tur organizasyonunda buluşmak üzere veda ediyoruz.


FİYATLAR

Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
Tur ücretimize Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerli olup rezervasyona eklenebilir. Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler.

Not: Hava durumu veya gerekli görülen diğer koşullara göre rehberimiz turun akışında değişiklikler yapabilir.89

Not: Minimum 12 kişi ile turumuz gerçekleştirilir.FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Ø  Otelde 2 gece konaklama

Ø  Otelde Açık büfe 2 Sabah Kahvaltısı

Ø  İlk Akşam Yemeği Anlaşmalı Restaurantta Alınacak

Ø  1 Yöresel Akşam yemeği Canlı Müzik Eşliğinde (Kaz Eti ,Piti, Yöresel Peynir Tabağı Vb )

Ø  Ankara- Kars Doğu Ekspresi Tren Bileti

Ø  İstanbul  Kars THY Uçak Bileti

Ø  Kars – İstanbul THY Uçak Bileti

Ø  Kars- Akara THY Uçak Bileti

Ø  Kars Tren Garı / Hotel / Havalimanı transferleri, Çevre gezileri

Ø  Zorunlu Tursab Mesleki Sigortası

Ø  Profesyonel Rehberlik hizmetleri

 

 

 

Ø  Programda dahil olarak belirtilmeyen tüm öğle ve akşam yemekleri

Ø  T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı müze ve ören yerleri giriş ücretleri

Ø  Kişisel Harcamalar.

Ø  Doğu Ekspresinde Yapılacak Kişisel Harcamalar.

Ø  Telesiyej Kullanımı.

Tüm Hareket Tarihleri

26 Aralık
Müze Kart Tur fiyatına dahil değildir.
Tur ücretimize Müze Ören Yeri ücretleri dahildir.(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.) Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerli olup rezervasyona eklenebilir. Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler.

Not: Hava durumu veya gerekli görülen diğer koşullara göre rehberimiz turun akışında değişiklikler yapabilir.89

Not: Minimum 12 kişi ile turumuz gerçekleştirilir

 

 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı