PALERMO & CATANIA TURU
PALERMO & CATANIA TURU
: PALERMO & CATANIA TURU
: PALERMO -CATANIA -TRAPANI-ERICE-SAVACO-TAORMINA-ISOLA BELLA ADASI
Konaklama : 4* otelde kahvaltı dahıl
Tur Süresi : 05 Gün
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : Istanbul 3.Havalimanı (YENI HAVALIMANI)
Ulaşım Şekli : Türk Hava Yolları ile
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

PALERMO & CATANIA  TUR

Türk Hava Yolları ile

28 AGUSTOS – 01 EYLÜL / 2019

05 GÜN

TUR PROGRAM

1. Gün: ISTANBUL –CATANIA – PALERMO

Istanbul 3.Havalimanı (YENI HAVALIMANI) 3. Kapidan giris yaparak, THY dis hatlar F kontuarinda (1-27 numarali deskler’de)’ önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 04:45’de buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK1393 sefer sayılı tarifeli uçuşu ile saat 06:45’da Catania’ya hareket. Yerel saat ile 08:10’de Catania’ya varış ve Palermo’ya hareket. Varışımızı takiben Palermo şehir turu. Turumuzda,  Politeama Meydanı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri, görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer.


2. Gün: TRAPANI-ERICE

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman, Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Trapani, Erice, turumuza katılabilirler, Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimiz ile rehberimizin daha önce belirttiği saatte tam günlük gezimize başlıyoruz, Hotel’den hareket ederek, surları, avlulu taş evleri ve sokaklarıyla tipik bir ortaçağ şehri olan Erice’de yapacağımız gezi sonrası Trapani güzergahında devam ediyor, yolumuzun üzerinde bizi nefis görsel Show ve etkileyici manzarası ile selamlayan tuz rezervlerinden sonra bu harika Liman sehrine giriş yapıyoruz, Sehir Sicilyanın dokusundan daha cok Avrupa sehirleri gibidir, San Lorenzo katedrali gezi duraklarımızda nefis fotoğraflar çekebileceğimiz bir noktadır, Trapani’de kıyıda küçük tekneler, kalemle çizilmiş az katlı şirin evler, Ege’den insan figürlerine benzeyen neşeli yüzler çıkıyor karşınıza.Tur sonrası otele dönüş

TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 7 SAAT     |   YETİŞKİN: € 80.00     |     ÇOCUK: € 40.00


3. Gün: PALERMO-CEFALU -CATANIA (DENIZ MOLASI)

Sabah kahvaltısının ardından Hotel’den çıkış işlemlerimizi tamamlayıp, Katanya’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cefalu turuna katılabilirler. Gezimizde Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12.yüzyıl tarihi katedral, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarında geçireceğimiz vakit ardından Katanya’ya varıyoruz. Varışın ardından panoramik şehir turumuz başlıyor. Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi görülecek yerler arasındadır. Buradan hareket ile,  otelinize transfer ve geceleme.

 

TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 8 SAAT     |   YETİŞKİN: € 50.00    |     ÇOCUK: € 25.00


4. Gün: SAVACO-TAORMINA-ISOLA BELLA ADASI

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Savaco, Taormina, Isola Bella turumuza katılabilirler. Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimizle, rehberimizin belirttiği saatte,  Savaco, Taormina, Isola Bella Adası tumuza başlıyoruz. Turumuzda dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri göreceğiz. Ardından Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, göreceğimiz yerler arasında. Film gibi sokaklardan geçtikten sonra  Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz, buradan hareketle Isola Bella adasına geçiyoruz, Akdenizin incisi Sicilyanın rüya misali Isola Bella adasında yüzerek denizin ve muhteşem kumsalın tadını çıkartıyoruz, akşamüzeri Catania’ya dönüş başlıyor.

TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 8 SAAT     |   YETİŞKİN: € 85.00    |     ÇOCUK: € 40.00


5. Gün: ETNA-SIRACUSA CATANIA-ISTANBUL

Kahvaltısı sonrası oda anahtarlarını resepsiyona teslim ediyoruz ve bavullarımızı bagaj odasına bırakıyoruz. Serbest zaman.  Arzu eden misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Etna Turumuza katılabilirler. Ekstra turlara kayıt yaptıran misafirlerimiz ile rehberimizin daha önce belirttiği saatte ekstra tur olan Etna turumuza başlıyoruz, Etnaya doğru ilerlerken bitki örtüsü ve manzarası ile bizi kucaklayan Etna dağının muhteşem fotoğraflarını çekme imkanını buluyoruz, yolumuz üzerinde Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı. 1800 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın!, sonrasında Etna yanardağının  lavlarından oluşmuş olan bölgede, fotoğraf cekebileçeğimiz bir sürü güzel manzara eşliğinde, buradan hareketle, 2005 Yılında UNESCO dünya mirası listesine alınan Siracusa‘ ya geçiyoruz. Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa’da göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır, tur sonrası Catania Havalimanı'na hareket. Bilet, bagaj ve pasaport işlemleri sonrası Türk Hava Yolları'nın TK1396 sefer sayılı uçuşu ile saat 19:45'de  İstanbul’a hareket. Yerel saate göre 22:55'te Atatürk Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.

TUR SÜRESİ YAKLAŞIK: 8 SAAT     |   YETİŞKİN: € 65.00     |     ÇOCUK: € 30.00


FİYATLAR

28 AGUSTOS – 01 EYLÜL 2019 PALERMO&CATANIA FIYATLAR

Oteller

İki Kişilik

Oda

(Kişi Başı)

3.kişi
(İki kişilik odada ilave)

Tek Kişilik Oda

Çocuk

(0-2 yaş)

Çocuk

(3-11 yaş)

4* San Paolo Hotel, Palermo/4* Art Hotel Catania

€549.00

€549.00

€679.00

€120.00

€499.00FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*       Türk Hava Yolları ile İstanbul /  Catania / İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti 

*       Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

*       Panoramik şehir turları

*       Secilen katagori otellerde toplam 4 gece oda-kahvaltı konaklamalar 

*       Havaalanı vergileri

     *  Türkçe rehberlik hizmeti.

 

*       Schengen vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro)

*       Yurtdışı çıkış fonu 15 TL 

*       Programlarda belirtilen Ekstra Turlar

*       Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)

***     Programda belirtilen rehberimizin düzenlediği Ekstra Turlar

      *   Eco tax kisi basi gunluk, Palermo €2.00-Catania € 1.50 ( hoteller tarafindan tahsil edilir, tutarlar degisiklik gosterebilir)

Tüm Hareket Tarihleri
    Programda belirtilen saatleri belirtilen hava yolları firmasından alınmıştır. Uçak kalkış hareket saatlerinde oluşabilecek herhangi bir değişiklikten acentemiz sorumlu değildir. Bu sebeple herhangi bir saat değişikliği sebebi ile acentemiz programda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

    Rezervasyon esnasında geçilen isim, soyisim ve doğum tarihi bilgileri pasaportta göründüğü gibi olmalıdır. Daha sonraki süreçte herhangi bir isim teyidi alınmayacaktır.

    Hotel voucher ve uçak biletleri tur kalkışından 3 gün önce iletilecektir.

    Ekstra turlarda Hava koşulları sebebi ile firmamız değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

    Süresi olmasına rağmen 10 yıldan eski olan pasaportlar ile yurtdışına çıkış gerçekleştirilmemektedir.

    Pasaportunuzun süresi tur bitiş tarihi itibari ile minimum 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir.

    Pasaportunuz yırtık ve yıpranmamış olması gerekmektedir.

    Program için çok girişli schengen vizesi gerekmektedir.

TÜM MİSAFİRLERİN GİDİŞ DÖNÜŞ UÇAK BİLETLERİ, HOTEL KONAKLAMA BELGELERINI YANLARINDA BULUNDURMALARI GEREKMEKTEDİR. BİLETLERİN ÇIKTILARINI ALMAYAN MİSAFİRLERİMİZİN GİDİLECEK ÜLKE GİRİŞ SORUMLULUĞU KENDİLERİNE AİTTİR

    Misafirlerimizin cep telefonlarını yurtdışı kullanıma açtırmalarını öneririz.

    Rehberinizin organize edeceği kara turları ödemesi euro ve nakit olarak yapılması gereklidir. Kredi kartı ya da seyahat çeki geçerli değildir. Tur ödemeleri turun 1. Günü rehberinize nakit olarak yapılmalıdır. Daha sonra tura katılmak isteyen misafirlerimiz için yerel acentemizden müsaitlik kontrolü yapılıp onay alınacaktır.

    Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir.  Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin Hotele ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.

     Kara turları min. 20 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

     Tur ödemeleri turun 1. Günü rehbere nakit ve euro olarak yapılmalıdır. Kredi kartı, seyahat çeki geçerli olmayacaktır. Turun 1. Günü ödeme yapmayan misafirlerimiz daha sonraki günlerde turlara katılım göstermek isterse yerel tedarikçilerimizden alınacak onay doğrultusunda katılım gösterebilirler.

     Kara turları esnasında ve günlük turlarda rehberinizin sizlere bildirdiği saatler hareket saatidir. Rehberlerimiz tüm misafirlerin hakkını eşit olarak gözetmek durumunda olduğundan buluşma saatine geç gelen misafirler beklenmeden hareket edilecektir.  Böyle bir durumda geç kalan misafirlerin Hotel’e ulaşımı kendi sorumluluklarında olup herhangi bir iade yapılmayacaktır.

Çocuk yaşı 12 ve altıdır. 4 yaş altı ücretsizdir otobüste yer olmaması durumunda ebevenyleri ile aynı koltukta gidecektir.

 

 

 

 

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı