HİNDİSTAN TURU
HİNDİSTAN TURU
: TÜRK HAVA YOLLARI İLE HİNDİSTAN TURU
: YENİ DELHİ-(AGRA-TAC MAHAL-JAIPUR)-BOMBAY-BOLLYWOOD
Konaklama : 4* Otelde Yarım Pansiyon Konaklama
Tur Süresi : 7 Gece 8 Gün
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar
Ulaşım Şekli : Türk Hava Yolları ile
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

HİNDİSTAN TURU

YENİ DELHİ-AGRA-TAC MAHAL-JAIPUR-BOMBAY-BOLLYWOOD

TÜRK HAVAYOLLARI İLE 7 GECE 8 GÜN

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL-YENİ DELHİ

Bugün saat 18.00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, check-in işlemlerimizi takiben Saat 20.55’de Türk Hava Yolları’na ait TK 716 sefer sayılı uçak ile Yeni Delhi’ye hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.


2. Gün: DELHİ

Sabah erken saatlerde DELHİ‘ ye ulaşıyoruz. Alanda karşılanma özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. SABAH KAHVALTISI servisi alacağız. (Odalarımız bu erken saatte hazır ise (!) eşyalarımızı otel odalarımıza bırakacağız eğer hazır değilse, otele emanete teslim ederek, gezimize başlıyoruz )

DELHİ ŞEHİR TURU

Rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz, ilk olarak Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş küle olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) göreceğiz. Daha sonra, Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’un yanından geçecek ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni göreceğiz. Daha sonra Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize dönüş yapıyoruz.  Akşam Yemeği VE Geceleme otelimizde.

OTELİMİZ: Piccadily Janak Puri Hotel 4*


3. Gün: DELHİ

Katılımcılarımız bugün serbest dolaşabilirler, kahvaltı ve akşam yemekleri otelde olacaktır.


4. Gün: DELHİ

Katılımcılarımız bugün serbest dolaşabilirler, kahvaltı ve akşam yemekleri otelde olacaktır.


5. Gün: DELHİ

Katılımcılarımız bugün serbest dolaşabilirler, kahvaltı ve akşam yemekleri otelde olacaktır.


6. Gün: DELHİ-BOMBAY(MUMBAI)

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası HAVALİMANINA geçiyoruz, SABAH uçuşu ile DELHI-BOMBAY yolculuğumuzu gerçekleştireceğiz. Yeni adı ile MUMBAI‘ ye varışımızı takiben alanda özel aracımız ile buluşuyoruz ve otelimize geçiyoruz, eşyalarımızı bıraktıktan sonra PANAROMİK ŞEHİR TURU yapacağız. Göreceğiniz yerlerin bazıları Hindistan Geçidi, Victoria Terminus, Asma Bahçeleri, Mumbai Üniversitesi ve Marine Drive'dır. AKŞAM YEMEĞİ ve Geceleme otelimizde.


7. Gün: BOMBAY-MUMBAI

Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Serbest saatlerimiz olacaktır. Rehberimiz eşliğinde Extra Turumuza katılabilirsiniz..

Bollywood Studio Turu ve BOMBAY PAZARLARI turu [ ÖĞLE YEMEKLİ ]  690 TL

Bu sabah yerel rehberimiz eşliğinde ilk olarak Meşhur HİNT SİNEMASI stüdyolarının bir tanesi ziyaret edeceğiz, Bollywood olarak adlandırılan ve her yıl yüzlerce HİNT filimin çekildiği bu atmosferi ve hikâyelerini yakından tanıyacağız. ÖĞLE YEMEĞİNİ yerel bir restoranda aldıktan sonra, öğleden sonra BOMBAY turumuza YEREL PAZARLARI ziyaret ederek devam edeceğiz.


8. Gün: BOMBAY (MUMBAI)-ISTANBUL

Bu sabah çok erken saatlerde otelden çıkış yapacağız. Uçuş saatimiz 06:55. TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi dönüş yolculuğumuz başlıyor. 11:30 da İSTANBUL HAVALİMANINA ulaşıyoruz. Turumuzun sonu.


FİYATLAR

HİNDİSTAN VİZESİ; Hindistan Vize bedeli 690 LIRA  / Ofisimizden Bilgi Alabilirsiniz. Yeşil pasaporta vize uygulanmaktadır. Hindistan Başkonsolosluğu online vize başvuru sistemine geçmiştir ve parmak izi uygulaması ile çalışmaktadır. Bu sebeple tüm misafirlerimizin müracaat esnasında konsolosluğa şahsen gitmeleri gerekmektedir.FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

      ANA UÇAK BİLETİ; TÜRK HAVA YOLLARI ile ISTANBUL-DELHİ / BOMBAY-İSTANBUL

      ARA UÇAK BİLETİ; DELHİ- BOMBAY ( Yerel Hava Yolları ile Tek Yön ) 

      4 GECE DELHİ KONAKLAMA 4* OTELLERDE

      2 GECE BOMBAY KONAKLAMA 4* OTELLERDE

      DELHİ ŞEHİR TURU

      BOMBAY ŞEHİR TURU

      6 KAHVALTI

      2 AKŞAM YEMEĞİ

      DELHİ ve BOMBAY ‘da ŞEHİR İÇİ TRANSFER HİZMETİ

      TÜRK REHBER İLE İSTANBUL ÇIKIŞLI/ DÖNÜŞLÜ rehberlik Hizmeti

      SEYAHAT SİGORTASI( zorunlu sigorta )

 

      HİNDİSTAN VİZESİ; Hindistan Vize bedeli 690 LIRA  / Ofisimizden Bilgi Alabilirsiniz. Yeşil pasaporta vize uygulanmaktadır. Hindistan Başkonsolosluğu online vize başvuru sistemine geçmiştir ve parmak izi uygulaması ile çalışmaktadır. Bu sebeple tüm misafirlerimizin müracaat esnasında konsolosluğa şahsen gitmeleri gerekmektedir.

      Extra turlar:

AGRA- TAJ MAHAL- JAIPUR-AMBER KALESİ TURU [2GECE/3GÜN] – 1870 LIRA

Bollywood Studio Turu ve BOMBAY PAZARLARI turu [ ÖĞLE YEMEKLİ ]  690 TL

TOPLAM: 2560 LIRA / İNDİRİMLİ Tam Paket :2400  LIRA ( TUR BAŞLAMADAN KAYITLAR İÇİN)

·         TR YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI

·         TUR BAHŞİŞLERİ (TÜM YEREL PERSONELLER/OTELLER/ŞÖFÖRLER )  kişi başı 600 TL

Tüm Hareket Tarihleri
AGRA- TAJ MAHAL- JAIPUR-AMBER KALESİ TURU [2GECE/3GÜN]                                     UPGRADE/ EXTRA TURU [ Kişi Başı: 1870 TL ] 

Bu sabahtan itibaren serbest günlerimiz olacaktır. DELHİ’ de 3 gece konaklamamız vardır. Extra Tura katılmayan misafirler 3 Gece DELHİ ‘de konaklamaya devam edeceklerdir.  Lakin misafirlerimizden EXTRA turumuza katılanlar için özel ALTIN ÜÇGEN paketimiz olacak. Bu Gezimiz 2gece 3gün sürecektir. Extra Tura katılacak misafirlerimiz DELHİ de konaklamak yerine, 1 GECE AGRA ve 1 GECE JAIPUR’ da konaklayacaklar.

AGRA- TAJ MAHAL- JAIPUR-AMBER KALESİ TURU         

[2GECE/3GÜN]

3.Gün : DELHI- AGRA

 Otelde alacağımız kahvaltı sonrası özel transfer aracımız ile Agra’ ya doğru hareket edeceğiz. Yaklaşık 4,5 saat sürecek i yolculuğumuz ardından Agra’ ya varıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleştikten sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz. Tac Mahal, Babür İmparatorluğu'nun 6. hükümdarı Şah Cihan tarafından, o zamanki imparatorluğun başkenti olan Hindistan'ın Agra şehrinde, Jumna (Yamuna) Nehri'nin kıyısında yaptırılmıştır. Bir isyanı bastırmak için ordularıyla Burhanpur' a giden Şah Cihan'a, dokuz aylık hamile olmasına rağmen her zamanki gibi eşi Mümtaz Mahal (Ercümend Banu Begüm) de eşlik etmiş. Mümtaz Mahal, 14. çocuklarını doğururken ölür. (1631) Şah Cihan, eşinin ölümünden sonra 2 yıl yas tutar. Artık devlet işlerine ilgisini kaybeden hükümdar, teselliyi sanat ve mimaride bulur. Eşinin ölümünün ertesi yılı 1632'de Tac Mahal'in temeli atılmıştır. Dünyada aşk için dikilmiş en büyük ve en güzel anıt olarak kabul edilen bu türbe, Şah Cihan'ın büyük bir aşkla sevdiği eşi Ercümend Banu Begüm'ün doğum sırasında ölümü üzerine, onun anısına yaptırılmıştır.

OTELİMİZE DÖNÜŞ / AKŞAM YEMEĞİ otelimizde. AGRA’da.

 

OTELİMİZ: Grand Imperial Hotel 4*

 

NOT: Taj Mahal Cuma günleri kapalıdır. Bugüne denk gelen günlerde/ziyaret bir sonraki sabah erkenden yapılır.

4.Gün: AGRA-JAIPUR

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası özel transfer aracımız Jaipur’ a doğru hareket edeceğiz yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Ardından Jaipur’ un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar ziyaret edecek ve Rüzgâr Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Gezimizin ardından YEREL EL SANATLARI / HALICILIK mağazası ziyaret edeceğiz. Daha sonra otelimize dönüyoruz.

Akşam yemeği ve GECELEME otelimizde.

OTELİMİZ: GOLDEN TULIP JAIPUR 4*

5.Gün: JAIPUR-DELHI

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası özel transfer aracımız DELHI’ ye doğru hareket edeceğiz yaklaşık 6 saatlik yolculuğumuz olacak. DELHİ ‘ye varışımızı takiben PANAROMİK ŞEHİR turumuza devam edeceğiz. RED FORT (KIZIL KALE ) yi göreceğiz. Kızıl Kale, Hindistan'daki Delhi şehrinde yer alan tarihi bir kaledir. 1857'ye kadar, 200 yıllık bir süre boyunca, Babür hanedanının imparatorlarının ana ikametgâhıydı. GECELEME otelimizde.

OTELİMİZ: Piccadily Janak Puri Hotel 4*

Son gece yeniden DELHİ ‘de kalacaklardır.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı