BREZİLYA & ARJANTİN & PARAGUAY
BREZİLYA & ARJANTİN & PARAGUAY
: BREZİLYA & ARJANTİN & PARAGUAY TURUNDA EN UYGUN FİYAT & EN ZENGİN PROGRAM
: BREZİLYA & ARJANTİN & PARAGUAY
Konaklama : 4* Otel Kahvaltı Dahil
Tur Süresi : 08 Gece -09 Gün
Hareket Tarihleri : [devamı...]
Hareket Noktaları : Atatürk Havalimanı Dış Hatlar
Ulaşım Şekli : Air France / KLM Hava Yolları Tarifeli Seferi ile
Kişi başı : 0.00 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

BREZİLYA & ARJANTİN & PARAGUAY

Air France / KLM Hava Yolları Tarifeli Seferi ile

  

30.EKİM 2019 

8 Gece / 9 Gün

 

 

TUR PROGRAM

1. Gün: İstanbul - Paris - Rio de Janeiro

Yolculuğumuza Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Elegance Tur kontuarı önünde rehberimiz ve yetkililerimiz ile buluşarak başlıyor ve Air France/KLM Paris aktarmalı sabah uçuşu ile Rio De Janeiroya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde varışımız ile birlikte havalimanında karşılanıyor ve otele transfer ediliyoruz. Rio de Janeiro, Brezilyanın aynı isimli eyaletinin başkenti ve Sao Paolodan sonra ülkenin en büyük şehridir. "Muhteşem Şehir" olarak bilinen Rio de Janeiro, Portekiz dilinde "Ocak Nehri" anlamına gelmektedir. Avrupalıların bu kente ayak basışı 1 Ocak tarihine denk geldiği için bu ismi almıştır. Dünyanın en büyük karnavalı olanRio Karnavalıbu şehirde düzenlenmektedir. Günümüzde samba dansıyla kutlanmasına rağmen ilk olarak 1840 yılında polka ve vals dansı yapılarak kutlanmıştır. Brezilyada Riolulara Cariocas denilmektedir. Kendilerine özgü bir aksan, tavır ve yaşayış biçimine sahip bir halktır. Brezilya çok milletli bir nüfusa sahip bir ülke olup, bu çeşitlilik Rio da baskın bir şekilde görülebilir. Uzun süren uçak yolculuğumuz sonrasında otele yerleşerek dinlenmek üzere serbest zaman ayırıyoruz. Geceleme otelimizde


2. Gün: Rio de Janeiro

Kahvaltı sonrası Sugar Loaf & Corcovado Tepesi turumuz için yola çıkıyoruz. Turumuza Rionun tepeden manzarasının en iyi görüldüğü noktalarından biri olan Sugar Loaf (Kesmeşeker Dağı) ile başlıyoruz. 396 metre yüksekliğindeki tepenin ismi 16. yüzyılda Portekiz ile Brezilya arasında yapılan şeker kamışı ticareti döneminde verilmiştir. Tarih bilimci Vieira Fazendaya göre şeker blokları koni şeklinde kil kalıplara konulur ve gemilerle taşınırlardı. Bu kalıpların dağın zirvesine benzemesi nedeniyle bu isim kullanılmaya başlanmıştır. Rionun muhteşem manzarasını, teleferikler ile çıkılan iki tepede, tanıtım posterlerinde yer alan haliyle görebilme şansına sahip oluyoruz. Günümüzün devamında deniz seviyesinden 710 metre yükseklikte yer alan Corcovado Tepesine çıkıyor ve “Dünyanın 7 Yeni Harikası”ndan birisi olan 38 metre uzunluğundaki ünlü İsa Heykelini ziyaret ediyoruz. Brezilyalı Heito da Silva Costa tarafından tasarlanan ve Fransız heykeltıraş Paul Landowski tarafından gerçekleştirilen bu anıt dünyanın en çok tanınan anıtlarından biridir. Heykelin yapımı beş yıl sürmüştür ve Ekim 1931de açılışı yapılmıştır. Ziyaretçileri kollarını açarak karşılayan heykel şehrin ve Brezilya halkının sıcaklığının sembolü haline gelmiştir. Kudüse doğru bakan heykelin temelinde 150 kişiyi alabilen bir de şapel bulunmaktadır. Corcovado Tepesinden dağlarla okyanus arasına kurulmuş Rio nun muhteşem manzarasına tanık olma şansına sahip oluyoruz. Sonrasındaki panoramik gezimizde Metropolitan Katedrali, Belediye Tiyatrosu, Ulusal Kütüphane, Ipanema ve Copacabana plajlarını görüyorüz. Geceleme otelimizde.


3. Gün: Rio de Janeiro

Kahvaltı sonrası Rio de Janeiro yu daha yakından keşfetmek için serbest zaman ayırıyoruz. Geceleme otelimizde.


4. Gün: Rio de Janeiro - Iguazu

Kahvaltı sonrası havalimanına transfer ediliyor ve yerel havayolları uçuşu ile Iguazuya hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte havalimanında karşılanarak, dünyanın en büyük üç şelalesinden biri olan Iguazunun Brezilya tarafındaki gezimizi yapıyoruz. “Iguazu” ismi yerli Guarani dilinde “büyük su” anlamına geliyor. Efsaneye göre bir tanrı, Naipí adlı güzel bir kadınla evlenmek ister. Ölümlü sevgilisi Tarobá ile bir kanoda kaçmakta olan Naipíye hiddetlenen tanrı nehri bölerek şelaleleri yaratır ve aşıkları sonsuza dek sürecek bir düşüşe mahkum eder. Yaklaşık 150 milyon yıl önce oluşan şelaleleri ilk keşfeden Avrupalı, 1541 yılında İspanyol Álvar Núñez Cabeza de Vaca oldu. Amerikanın eski First Ladysi Eleanor Roosevelet, bu nefes kesici doğa harikasını ziyaret ettiğinde “Zavallı Niagara” demiştir. Brezilyanın Paraná eyaleti ile Arjantinin Misiones vilayeti arasında sınır oluşturan Iguazu Nehri üzerindeki şelaleler, nehri yukarı ve aşağı Iguazu şeklinde ayırıyor. Çoğu Brezilya tarafında olan nehir, San Antonio Nehri ile birleşmeden önce Arjantin ve Brezilya sınırını oluşturuyor. Parana Nehrine döküldüğü yerin yakınlarında, Brezilya tarafında Foz do Iguaçu, Arjantin tarafında ise Puerto Iguazú şehirleri bulunur. İki şehir de nehri geçen bir köprü ile birbirlerine bağlıdır. Iguazu Şelalesi nin en ünlü özelliği, nehrin döküldüğü yerin birkaç kilometre öncesindeki şelaleleridir. Şelaleler de aynı şekilde tam sınırda bulunur. Büyük kısmı, görkemli "Şeytan Boğazı”na geçiş imkânının da bulunduğu Arjantin kısmındadır. Ama insan, şelalelerin etkisini Brezilya tarafından daha iyi hisseder. Öğleden sonra serbest zaman. Geceleme otelimizde.

 


5. Gün: Iguazu - Paraguay - Buenos Aires

Kahvaltı sonrası alışveriş cenneti Paraguay turu için yola çıkıyoruz. Güney Amerikanın en fakir ülkelerinden biri olan ve Dünya Kupası finallerine parasızlık yüzünden milli takımlarını gönderemeyerek dünyanın ilgisini çeken Paraguay ın Del Este şehrine gideceğiz. Otelimizden yaklaşık 45 dakika uzaklıkta olan Del Este, vergiden muaf bir alışveriş şehri olup, dünyanın en büyük 5 pazarından biridir. Günlük ticaret hacmi yaklaşık 50 milyon dolar olan bu şehirde ticaret göçmen olarak buraya yerleşmiş Filistinli, Suriyeli, Musevi, Brezilyalı, Japon ve Çinlilerin elindedir. Paraguay gezimiz sonrasında Buenos Aires uçuşumuz için havaalanına transfer ediliyoruz . Geceleme otelimizde.


6. Gün: Buenos Aires

Kahvaltı sonrası Delta & Tigre turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bu turumuz esnasında Buenos Airesin Rio de la Plata Nehri kıyılarına kurulmuş olan yerleşim bölgelerini, “El Turco” diye bilinen Carlos Menemin ikametgahını görecek, tekne ile nehirde gezecek, şehir dışındaki en güzel yerlerini görüyoruz. Tigre, Parana Deltasında bulunuyor. Brezilya topraklarından doğan ve Güney Amerika Nehirleri içinde Amazon Nehrinden sonra 4880 kmlik uzunluğu ile ikinci büyük nehir olan Parana Nehri, önce Paraguay, sonra da Uruguay Nehirlerini kendine katarak sonunda 14000 km2 alanı kaplayan Parana Deltasını yapıyor. Deltada çok sayıda adacık ve kanallar var. Tigre, bu deltanın Buenos Aires şehri sınırları içinde kalan bir alanı ve kolay ulaşılan bir yer olarak hem çok turist çekiyor ve hem de Arjantinliler için önemli bir sayfiye yeri olarak kullanılıyor. Tigre, nehir ve dereler tarafından kuşatılan bir adacık üzerinde kurulu ve ilk yerleşim tarihi 1820 lere dayanıyor. Tigre ismi ise, bir zamanlar bu bölgede avlanabilen aslanlardan kaynaklanıyor. Öğleden sonra serbest zaman ayırıyoruz. Geceleme otelimizde.


7. Gün: Buenos Aires

Kahvaltı sonrası Buenos Aires şehir turumuza başlıyoruz. Buenos Aires; muhteşem gece hayatı, her köşeden yükselen tango ezgileri ve eşine benzerine rastlanmaz leziz mutfağıyla Güney Amerikanın mutlaka görmeniz gereken şehirler arasındaki yerini alıyor. Gezimiz sırasında, Colon Tiyatrosu, San Telmo Meydanı, Casa Rosada, Boca Mahallesi, Obelisco, Eva Peronun da yattığı Recoleta Mezarlığı, Mayıs Meydanı ve Metropolitan Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Buenos Aires şehir merkezi, geniş caddeleri, koloni mimarisi ve kaldırımlara sıralanmış kafeleri ile herhangi bir Avrupa kenti kadar gelişmiş bir yapıya sahip. Şehir Fransız, İtalyan ve İspanyol göçmenler tarafından inşa edilmiş ve bu nedenle yerliler (Porteños) hala kendilerini Güney Amerikalıdan ziyade Avrupalı olarak görmektedirler. Şehrin yemyeşil parklarında ve bulvarlarında dolaşan bir gezgin kendisini Madridde, Pariste veya Milanoda zannedebilir. Öğleden sonra serbest zaman ayırıyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği muhteşem bir tango gösterisi eşliğinde akşam yemeklerini alabilirler. Rio de la Platanın varoşlarında doğan tango, bugün genellikle tutkulu aşkın estetik temsili olarak algılanıyor. Oysa tango nun 150 yıllık serüveni bize bundan çok ötesini anlatıyor. Geceleme otelimizde.


8. Gün: Buenos Aires - Amsterdam

kahvaltı sonrası serbest zaman. Öğleden sonra rehberimizin belirlediği saatte havalimanına transfer ediliyor ve KLM Havayolları ile Amsterdam a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.


9. Gün: Amsterdam - İstanbul

Amsterdam bağlantılı uçuşu ile İstanbula hareket ediyoruz. Varışımız ile birlikte yolculuğumuzun sonuna geliyoruz.


FİYATLAR

 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 

-AF/KLM Havayolları ile İstanbul - Paris - Rio / Buenos - Amsterdam - İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

-Yerel havayolları ile Rio De Janeiro - Iguazu arası iç hat uçak biletleri

-Yerel havayolları ile Iguazu - Buenos Aires arası iç hat uçak biletleri

-Havalimanı ve güvenlik vergileri

-Buenos Aireste 4 yıldızlı kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

-Iguazuda 4 yıldızlı kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

-Rio da 4 yıldızlı kategoride bir otelde oda-kahvaltı esasına göre konaklama

-Programda dâhil olduğu belirtilen transferler

-Buenos Aires Turu

-Iguazu Selaleleri Turu

-Rio De Janerio Turu

-Delta Tigre Turu

-Sugar Loaf Turu

-Corcovado Turu

-Paraguay Turu

-Elegance Tur  profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

-Zorunlu seyahat sigortası

 

-Her türlü kişisel harcamalar 

-Programda dâhil olduğu belirtilmeyen ekstra geziler

-Yurtdışı çıkış harcı

-Öğle ve Akşam Yemekleri 

-Otel ekstraları

-Rehber ve kaptan bahşişleri

Tüm Hareket Tarihleri
 Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir. 

Otellerde  4* / check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.

Tango Gösterisi / Kişi Başı : 120 USD 
Akşam yemeği eşliğinde Rio de la Plata nın varoşlarında doğan muhteşem tango gösterisi genellikle tutkulu aşkın estetik temsili olarak algılanıyor. Oysa Tango’nun 150 yıllık serüveni bize bundan çok ötesini anlatıyor.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı