Elegant Avrupa Maxi
Elegant Avrupa Maxi
: Sömestre Elegant Avrupa
: Milano – Nice – Marsilya – Provence & Avignon – Lyon – Cenevre
Konaklama : 3* 4* Oteller
Tur Süresi : 7 Gece 8 Gün
Hareket Tarihleri : 24 Aralık [devamı...]
Hareket Noktaları : İstanbul
Ulaşım Şekli : Türk Hava Yolları İle...
Kişi başı : 549.00 € 'dan başlayan fiyatlarla..
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
549.00 €
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

TANITIM

 

ELEGANT AVRUPA (Maxi)

     Türk Hava Yolları İle...  7 Gece 8 Gün

Fransa & İtalya & İsviçre & Almanya

31 Mart & 07, 21 Nisan & 22 Haziran & 27 Temmuz & 03, 17, 31 Ağustos

06, 13 Ekim & 24 Aralık 2019 Hareket 7 Gece

 

TUR PROGRAM

1. Gün: İSTANBUL – MİLANO – NİCE

Sabiha Gökçen Havalimanı,  Dış Hatlar Terminali, Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1901  sefer sayılı uçağı ile saat 09.50’de Milano’ya hareket. (Pasaport kontrol ve bilet/bagaj işlemlerinizi zamanında tamamlayabilmek için uçuşunuzdan üç saat önce havalimanında hazır bulunmanız önerilir. Rehberinizle buluşma uçuşa bir saat kala uçak kapısında olacaktır) Yerel saat ile 11.45’de Milano’ya varış ve alanda bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik Milano şehir turu için hareket. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ve büyük usta Leonardo Da Vinci’nin Son Akşam Yemeği freskosu gibi paha biçilmez sanat eserleriyle de öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da, ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, Porta Romano ve birçok ünlü markanın bulunduğu La Galeria görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi Nice otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


1. Gün: ALSACE – ZÜRİH – (Luzern) – LUGANO – MİLANO

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. İlk durağımız Alsace bölgesinin ardından Zürih’e hareket ve panoramik Zürih şehir turu. İsviçre’nin ekonomik ve kültürel başkenti ve aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Zürih turumuzda, Fraumünster Kilisesi,  Grossmunster Kilisesi, İsviçre ulusal müzesi, Opera binası, Zürih Gölü,  Saat Kulesi ,eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi  panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Luzern turuna katılabilirler.  (40 Euro). İsviçre’nin gizli başkenti olarak anılan ve fiyord gölünün kıyısına kurulu olan Luzern, aynı zamanda Efsanevi halk kahramanı Wilhelm Tell’ in doğum yeridir. Aslan Anıtı, Kapellbrücke, Belediye Binası, Cizvit Kilisesi ile konser ve kongre merkezleri göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından zenginlerin ve sosyetenin uğrak yeri olması nedeniyle İsviçrenin Monte Carlo’su olarak bilinen Lugano gölünün kıyısındaki Lugano şehrinde kısa bir mola için hareket. Molanın ardından Milano otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.


2. Gün: NİCE – (Monaco & Monte Carlo

Kahvaltının ardından Nice şehir turu için otelimizden hareket. Turumuz esnasında; Promenade des Anglais , Nice bölgesi, Massena Meydanı, Saleya Çiçek ve Antika Pazarı göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi serbest zaman. Öğleden sonra; arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenecek  Monaco & Monte Carlo Turu (65 Euro). Önce Eze Köyü ve Parfüm Fabrikasını ziyaret edip ardından Monaco’ya geçiyoruz.  Dünyanın Vatikan’dan sonra en küçük ikinci bağımsız devleti Monaco prensliği Cote d’Azur bölgesinde yer almasının yanında, 19. y.y sonlarında şehrin Paris’e demiryoluyla bağlanması ve zamanın  Monako prensi III. Charles'ın (Carlo) 1856'da bir anonim şirkete verdiği izinle 1861'de açılan kumarhanenin etkisiyle, dünya jet sosyetesinin ilgi odağı olmuş ve günümüzdeki refahına kavuşmuştur. Turumuzda Cote d’Azur bölgesinin en güzel koy ve burunlarını, en güzel yamaçlarnı göreceğimiz bir yolculukla Monaco Prensliği’ne varıyor, Kraliyet saray bölgesi görüldükten sonra Monte Carlo’ya geçiyoruz. Burada ünlü casino’yu gezebilir son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı  meydanda bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilirsiniz. Turumuzun ardından  otelimize transfer.


3. Gün: NİCE – (Cannes & St. Paul de Vence) – MARSİLYA – PROVENCE & AVİGNON

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve Marsilya’ya hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek  Cannes & St. Paul de Vence Turumuza katılabilirler. (50 Euro). Turumuza Akdeniz’e tepeden bakan bir konumda bulunan, daracık Arnavut kaldırımlı sokakları, binaların etrafından fışkıran çiçekleri ile Picasso, Braque, Miro gibi sanatçılara ilham kaynağı olmuş şirin bir Orta Çağ köyü olan St Paul de Vence ile başlıyoruz. Buradaki gezimizin ardından önceden bir balıkçı köyü iken, eşsiz güzelliği varlıklı Fransızların dikkatini çekmiş, ünlü film festivalinin de tanıtımına yaptığı katkının neticesinde günümüzde son derece zengin bir turizm şehrine dönüşmüş olan Cannes’i geziyoruz. Ardından Avrupanın en ünlü liman merkezlerinden biri olan Marsilya’ya varış ve panoramik şehir turu. Günümüzün devamında Rhone nehri kıyısındaki üzüm bağları ve lavanta bahçeleriyle adından söz ettiren Provence bölgesinin en güzel şehirlerinden Avignon. Provence bölgesinin kültürel merkezi olan, bir dönem papalık merkezi olarak da hizmet vermiş, Papalık sarayı ve St. Benezet köprüsüyle ünlü Avignon turumuzun ardından, kısa bir mola ve Provence bölgesi otelimize transfer.

 


4. Gün: PROVENCE & AVİGNON – LYON – (Annecy) – CENEVRE

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor ve ardından Fransa’nın gastronomi başkenti olan Lyon’a hareket ediyoruz. Lyon panoramik şehir turunda görülecek yerler arasında; Fourviere Katedrali, Eski Lyon, Saint Jean Katedrali, Terreaux Meydanı, Opera Binası, Rhone ve Saone nehirleri bulunmaktadır. Tur sonrası Cenevreye hareket. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek  Annecy Turumuza katılabilirler (40 Euro).  “Alplerin Venedik”i olarak adlandırılan Annecy’de “Mavi Göl” ismiyle anılan Annecy Gölü ve gölün iki yakasında boylu boyunca uzanan şirin ve renkli evleri ile Annecy; Savoy Alplerinin eteğinde bizleri tüm güzelliğiyle karşılıyor. Geçmişten bugüne kale, saray, mahkeme ve hapishane olarak kullanılan ve günümüzde müze olarak hizmet veren, 1132 yapımı Palais de lIsle Kalesini de panoramik olarak göreceğimiz, Thiou Nehri üzerindeki bu büyüleyici şehirdeki turumuz sonrası Cenevre’ye hareket ediyoruz. Varışımızda panaromik şehir turu. Turumuz esnasında Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral,Rousseau Adası, Birleşmiş Milletler Binası ve eski şehir görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi  otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.


5. Gün: CENEVRE – (İsviçre Güzelleri) – BERN – ALSACE

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyor İsviçrenin başkenti Bern’e hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek İsviçre Güzelleri turumuza katılabilirler. (70 Euro). Turumuzun ilk durağı, ulusal tarihimizde çok önemli yeri olmasının yanında, ortaçağın önemli piskoposluk merkezlerinden biri olan Lozan. Lozan Antlaşmasının yapıldığı Borivage Otel, Uşi Şatosu, Olimpiyat Müzesi göreceğimiz yerler arasında. Ardından yine Ulusal tarihimizden çok iyi bildiğimiz, kaleleri, tarihi binaları ve doğal güzelliklerinin yanında müzik dünyası için de önemli bir şehir olan Montrö’ye geçiyoruz. Hayatının son döneminde çalışmalarını burada sürdüren Freddie Mercury’nin heykelini de göreceğimiz, Montrö kasabası gezimiz sonrasında Leman gölü içinde bulunan Chillion şatosu’nu görüyoruz. Son durağımız Alp Köyleri – Peynir ve Çikolata Fabrikaları. 2014 yılında İsviçre’nin en güzel köyü seçilmiş, dünyaca ünlü gravyer peynirinin anavatanı Gruyeres, arnavut kaldırımlı sokakları ve kartpostalı çağrıştıran evleriyle sizi adeta Ortaçağ'a yolculuğa çıkarıyor. Bölgede ziyaret edeceğimiz Peynir fabrikası’nda, dünyaca ünlü İsviçre peynirlerinden alabilirsiniz. Ardından Çikolata Fabrikası ile ünlü Broc köyüne geçiyoruz, yol üzerinde Gruyeres Şatosunu panaromik olarak görecek, Çikolata fabrikası’ nda biribirinden özel İsviçre çikolatalarının nasıl yapıldığını gözlemleyip, envai çeşit çikolatalardan alışveriş yapma imkanını bulacaksınız. Turumuzun ardından geçeceğimiz Bern ve buradaki panoramik şehir turumuzun ardından, Alsace bölgesine hareket ve otelimize transfer.


6. Gün: ALSACE – FREIBURG – (Alsace Kombi) – ALSACE

Kahvaltının ardından adı yeşil ile özdeşleşen Almanya’nın Karaorman bölgesinin başkenti Freiburg’a geçiyoruz. Freiburg gezimizde, Almanya’nın en eski Üniversitelerinden biri olan Freiburg Üniversitesi, Dünya’nın en büyük üçüncü Katedrali, şehrin en önemli meydanlarından Münsterplatz, Gotik mimari ile yapılmış muazzam görkemli binaları, Eski belediye binası, Pazar yeri ve Lonca binası panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Panaromik şehir turu sonrtası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz için Fransa’nın gizli cenneti Alsace bölgesine ekstra olarak  düzenlenecek Alsace Kombi (Strasbourg & Colmar & Riquewihr) turu (75 Euro). Fransız ve Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren yolu üzerindeki Strasbourg kentinde Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi görülecek yerler arasındadır. Masal diyarı Colmar kentine varışımıza istinaden; Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) görülecek yerler arasında bulunuyor. Ren nehri ve kanallarının çevrelediği eşsiz ortamda hem damak zevkinize göre bir çok lezzetli yiyecekler hemde bir çok hediyelik eşya alma imkanı bulacaksınız. Ardından üzüm bağları ile çevrili, çiçekli balkonları, kendine has sıra sıra dükkanları, parke döşeli yolları ve şirin kafeleri ile Riquewihr köyünü gezme imkanı bulacaksınız. Tur sonrası Alsace bölgesi otelimize dönüş ve serbest zaman.


7. Gün: ALSACE – ZÜRİH – (Luzern) – LUGANO – MİLANO

şehir turu. İsviçre’nin ekonomik ve kültürel başkenti ve aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Zürih turumuzda, Fraumünster Kilisesi,  Grossmunster Kilisesi, İsviçre ulusal müzesi, Opera binası, Zürih Gölü,  Saat Kulesi ,eski lonca evleri, Zurich Altstadt (Eski Şehir) ve Dünyaca ünlü mağazalarla çevrelenmiş, hareketli ve renkli bir havası olan Bahnhofstrasse Caddesi  panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz yol üzerinde ekstra olarak düzenlenecek olan Luzern turuna katılabilirler.  (40 Euro). İsviçre’nin gizli başkenti olarak anılan ve fiyord gölünün kıyısına kurulu olan Luzern, aynı zamanda Efsanevi halk kahramanı Wilhelm Tell’ in doğum yeridir. Aslan Anıtı, Kapellbrücke, Belediye Binası, Cizvit Kilisesi ile konser ve kongre merkezleri göreceğimiz yerler arasındadır. Ardından zenginlerin ve sosyetenin uğrak yeri olması nedeniyle İsviçrenin Monte Carlo’su olarak bilinen Lugano gölünün kıyısındaki Lugano şehrinde kısa bir mola için hareket. Molanın ardından Milano otelimize transfer. Dinlenmek üzere serbest saatler.


8. Gün: MİLANO – COMO – İSTANBUL

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Panaromik olarak yapacağımız Como turumuz için otelimizden hareket. Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como turumuzun ardından havalimanına transfer Türk Hava Yolları’nın TK1902 sefer sayılı uçuşu ile saat 12.45’de İstanbul-Sabiha Gökçen havalimanına hareket. Türkiye saati ile 16.30’de varış ve turumuzun sonu.


FİYATLAR

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Elegance Tur sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

**havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 


Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
24.12.2019 3*4* Şehir Dışı Oteller549.00 €799.00 € 549.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 499.00 €
-Taksitler »
  3*- 4* Oteller (İzmir-İzmir / Ankara - Ankara) Bağlantılı649.00 €899.00 € 649.00 €0 - 2 Yaş 150.00 €
3 - 12 Yaş 599.00 €
-Taksitler »


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 
FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

—   Türk Hava Yolları ile İstanbul(SAW) –  Milano (MXP) – İstanbul(SAW) parkurunda ikram dahil uçak bileti,

—   Havalimanı vergileri,

—   3*&4* otellerde oda kahvaltı konaklamalar, 

—   Alan/otel/alan transferleri,

—   Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri,

—   Milano, Nice, Marsilya, Provence & Avignon, Lyon, Cenevre, Bern, Freiburg, Zürih, Lugano, Como panoramik turlar,

—   Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri,

—  Otel vergileri,  

—  Turist Şehir vergileri.

—  TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

—   Vize ücreti ve servis bedeli ( 120 Euro ), 

—   Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro),

—   Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları,

—   Yurt dışı çıkış harcı bedeli, 

—   Müze ve ören yerleri girişleri, 

—   İsteğe bağlı şoför bahşişleri (kişi başı 5 Euro)

Tüm Hareket Tarihleri

24 Aralık
***Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur acentanız aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

***Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 48 saat önce acentanız tarafından bildirilecektir

***Programda belirtilen iç hat bağlantı saatleri havayolunun tarifesinde bulunan örnek saatler olup, tüm uçuş detayları ve iç hat bağlantı saatlerinin turdan 48 saat önce teyit edilmesi zorunludur.

***Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Elegance Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

***Fuar, kongre, konser,etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce acentanız tarafından bilgi verilecektir.

*** 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.

***Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

***Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Elegance Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

***Ekstra turlar , servis aldığımız yerel acenta tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

***Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, sadece bu turları alan misafirler için geçerlidir.

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldı